Občanského postojům a názorům bude v druhé polovině května vyhrazeno Petiční centrum Eastern Alliance.   Od 19. května bude otevřena v Jungmannově 21 kancelář, kde lidé budou podepisovat a vytvářet petice podle vlastního uvážení.

Do Petičního centra může umístit petiční archy kdokoliv. Internetové petice budou návštěvníci podepisovat na počítačích. "Patrně se nám sejdou hodně různorodé materiály. Vzájemně se však nebudou znehodnocovat. Teprve v Petičním centru totiž občané budou moci nalézat témata, která unikla jejich pozornosti. Proč by například o stavbě supermarketu v Ostravě nemohli diskutovat lidé z Třebíče? V Petičním centru bude každý moct zjistit, co pálí ostatní a říct si ´ano, tohle má smysl podpořit´", vysvětluje Ptáček.

V Petičním centru budou petice také vznikat. Každému, kdo přijde s jasným záměrem, asistent pomůže vytvořit platnou petici, pod níž se ostatní hned budou moci připojit.

Sdružení Eastern Alliance, které Petiční centrum připravilo, se obvykle zabývá produkcí kulturních akcí. V případě kanceláře Petičního centra ovšem chtějí překročit běžná měřítka kultury a hledat nové cesty zviditelnění občanských postojů. Projekt reaguje na skutečnost, že neexistuje reálné (ani virtuální) prostředí, v němž by se sdílely formy občanské angažovanosti a jejich konkrétní výsledky.

Podepsané archy budou odesílány na místa určení.

Máte petici a chcete ji umístit do Petičního centra EA? Zašlete ji na adresu petice@easternalliance.org .

Programátor EA:

Jiří Ptáček

Organizační a technická spolupráce:

Darina Alsterová

Marie Hladíková

Ivan Mečl

Lenka Vítková

Poděkování za odbornou pomoc patří Ateliéru pro životní prostředí

http://www.atelier.ecn.cz

Pro zájemce nabízíme ke stažení separát Petice vypracovaný Ateliérem pro životní prostředí (pouze v češtině).

SeparatCZ.rtf, wordový dokument, 29 kb
(klikněte pravým tlačítkem zvolte "Uložit cíl jako" nebo "Uložit odkaz jako")

Kancelář Petičního centra je součástí festivalu 4+4+4 dny v pohybu

www.ctyridny.cz